2013-08-17 Gäddisregattan 2013

Plac. 
Skeppare 
Tot.p. 
Båttyp 
Båtnamn 
Segelnr. 
Klubb 
2013-08-17 11:14:00
Bansegling 1 
2013-08-17 12:49:00
Bansegling 2 
2013-08-17 14:21:00
Bansegling 3 
2013-08-18 10:10:00
Distansen -13 
1  
Johan Andersson  
3,00 
X-99  
Tax free  
134  
TÄBK  
7,00/ 
7 
1,00/ 
1,00/ 
1,00/ 
2  
Mattias Malmros  
9,00 
A-22  
Royne  
20  
SSK  
9,00/ 
9 
3,00/ 
4,00/ 
2,00/ 
3  
Jan Björnberg  
13,00 
M 22  
Osams II  
141  
VSS  
2,00/ 
11,00/ 
11 
3,00/ 
8,00/ 
4  
Patrik Stenberg  
^14,00 
SK-30  
Ellen III  
86  
SSG  
15,00/ 
15 
2,00/ 
5,00/ 
7,00/ 
5  
Lars Gradén  
14,00 
IF  
Viola  
3063  
TÄBK  
5,00/ 
10,00/ 
10 
6,00/ 
3,00/ 
6  
Henrik Janmark  
^17,00 
M 30  
Disa  
124  
SSK  
3,00/ 
4,00/ 
10,00/ 
10 
11,00/ 
11 
7  
Janne Nystedt  
17,00 
SK-30  
Pani  
163  
VSS  
4,00/ 
9,00/ 
9 
8,00/ 
5,00/ 
8  
Göran Gellerhed  
18,00 
Soling  
Bossanova  
122  
TÄBK  
12,00/ 
12 
6,00/ 
2,00/ 
10,00/ 
10 
9  
Mikael Forslund  
20,00 
M 22  
Camilla  
40  
SSG  
1,00/ 
12,00/ 
12 
7,00/ 
(DNS) 24,00/ 
* 24 
10  
Ulrika By  
21,00 
IF  
Nerthus  
2132  
SSG  
10,00/ 
10 
7,00/ 
11,00/ 
11 
4,00/ 
11  
Magnus Lindgren  
23,00 
NF  
Sarita  
353  
TÄBK  
13,00/ 
13 
5,00/ 
9,00/ 
9,00/ 
12  
Carl Jorns  
28,00 
M 30  
Sjöstjärnan  
2  
VSS  
8,00/ 
8,00/ 
(OCS) 24,00/ 
* 24 
12,00/ 
12 
13  
Jonas Terstad  
34,00 
Sveakryssare  
Kaskelotten  
3422  
VÄBS  
18,00/ 
18 
14,00/ 
14 
14,00/ 
14 
6,00/ 
14  
Peter Seybolt  
36,00 
M 22  
La Maitresse  
38  
SSG  
6,00/ 
16,00/ 
16 
(OCS) 24,00/ 
* 24 
14,00/ 
14 
15  
Bengt Hedblom  
37,00 
M 22  
Rackarungen  
51  
BLBK  
11,00/ 
11 
18,00/ 
18 
13,00/ 
13 
13,00/ 
13 
16  
Malin Hjertkvist  
41,00 
IF  
Filijokus  
2719  
SÄBS  
19,00/ 
19 
13,00/ 
13 
12,00/ 
12 
16,00/ 
16 
17  
Ted Lundberg  
46,00 
M 30  
Wilma  
109  
VSS  
14,00/ 
14 
15,00/ 
15 
(OCS) 24,00/ 
* 24 
17,00/ 
17 
18  
Per Pettersson  
^50,00 
Dehler 29 Mk II, ra  
Vivere  
355  
SSG  
20,00/ 
20 
20,00/ 
20 
15,00/ 
15 
15,00/ 
15 
19  
Sofia Broomé  
50,00 
M 22  
Serenad  
135  
SSG  
16,00/ 
16 
19,00/ 
19 
16,00/ 
16 
18,00/ 
18 
20  
Jacob Hagberg  
51,00 
SK-30  
Tersen II  
115  
SSG  
17,00/ 
17 
17,00/ 
17 
17,00/ 
17 
20,00/ 
20 
21  
William Nordström  
60,00 
KR  
Monie  
2818  
SSG  
21,00/ 
21 
21,00/ 
21 
18,00/ 
18 
(DNS) 24,00/ 
* 24 
22  
Mason Lee  
63,00 
IF  
Solo  
2318  
SSG  
22,00/ 
22 
22,00/ 
22 
19,00/ 
19 
(DNS) 24,00/ 
* 24 
23  
Andreas Ekström  
67,00 
IF  
Goal  
1  
SSG  
(DNF) 24,00/ 
* 24 
(DNS) 24,00/ 
* 24 
(DNS) 24,00/ 
* 24 
19,00/ 
19 


* Plac. justerad vid serieberäkn.

Serieregler

Lågp.Regatta(KSR)
Huvudtyp:
  Lågpoängs-/ Bonuspoängsberäkning
Antal manuellt poängsatta rader i topp:0
Poäng till nr. 1: 1
Antal poäng / placering : 1
Avrunda totalp. till hela poäng: JA
Vid lika totalpoäng: Skilj enl KSR A8.1- 2
Maxbegränsning : 999
Uteblev/Ej startat/Bröt/Diskv: (samma)
  Enligt placering som antal anmälda i SERIEN +1
  Maxbegränsning gäller kategorin: NEJ