Gäddisregattan 2011

Segel Sällskapet Gäddviken

Seglingar borträknade:

1

No time range has been set.

Antal Båtar:

36

Poäng System:

Low Point

Klass:

All Classes

SRS Total

 

Plac.

Båttyp / Båtnamn

Segelnr.

Skeppare

Segling nr:

1

Bansegling 1

Segling nr:

2

Bansegling 2

Segling nr:

3

Bansegling 3

Segling nr:

4

Distanssegling

Total

Klubb

Resultat

Poäng

Beräknad/Seglad Tid

Lystal

Resultat

Poäng

Beräknad/Seglad Tid

Lystal

Resultat

Poäng

Beräknad/Seglad Tid

Lystal

Resultat

Poäng

Beräknad/Seglad Tid

Lystal

Poäng

1

*5.5

SWE-33

Peter Lundquist

1

1

1h 11m 31.84s

1.12

8

8

1h 0m 19.84s

1.12

DNC

37d

-

1.12

4

4

2h 27m 12.32s

1.12

13

BLBK

Carola

1h 3m 52s

53m 52s

-

2h 11m 26s

2

*Miniton

SWE-6874

Magnus Nordgren

4

4

1h 19m 19.65s

1.05

7

7

59m 7.95s

1.05

DNC

37d

-

1.05

2

2

2h 23m 22.65s

1.05

13

KSSS

Team Räknäs

1h 15m 33s

56m 19s

-

2h 16m 33s

3

IF

SWE-1928

Fredrik Wigelius

3

3

1h 18m 32.4s

1.02

2

2

57m 5.16s

1.02

DNC

37d

-

1.02

11

11

2h 36m 15.84s

1.02

16

HJS

Primula

1h 17m 0s

55m 58s

-

2h 33m 12s

4

M 22

SWE-36

Gunnar Lindstrand

8

8

1h 22m 26.55s

1.05

3

3

57m 20.85s

1.05

DNC

37d

-

1.05

8

8

2h 34m 42s

1.05

19

SSG

Chans

1h 18m 31s

54m 37s

-

2h 27m 20s

5

Soling

SWE-122

Göran Gellerhed

2

2

1h 17m 59.35s

1.15

14

14

1h 4m 58.5s

1.15

DNC

37d

-

1.15

5

5

2h 32m 58.15s

1.15

21

TÄBK

Bossanova

1h 7m 49s

56m 30s

-

2h 13m 1s

6

*SK 30 -1927

SWE-86

Patrik Stenberg

10

10

1h 23m 26.43s

1.17

9

9

1h 1m 5.61s

1.17

DNC

37d

-

1.17

3

3

2h 26m 3.3s

1.17

22

SSG

Ellen III

1h 11m 19s

52m 13s

-

2h 4m 50s

7

M 22

SWE-133

Erik Persson

7

7

1h 22m 17.1s

1.05

5

5

58m 51.15s

1.05

DNC

37d

-

1.05

10

10

2h 35m 31.35s

1.05

22

SSG

Gun

1h 18m 22s

56m 3s

-

2h 28m 7s

8

M 22

SWE-40

Niklas Forslund

5

5

1h 20m 49.95s

1.05

1

1

55m 36.9s

1.05

DNC

37d

-

1.05

19

19

2h 42m 10.35s

1.05

25

SSG

Camilla

1h 16m 59s

52m 58s

-

2h 34m 27s

9

Arcona 340

SWE-30

Staffan Larsson

17

17

1h 27m 5.79s

1.29

10

10

1h 1m 47.46s

1.29

DNC

37d

-

1.29

1

1

2h 19m 15.33s

1.29

28

VIBK

Imbruglia

1h 7m 31s

47m 54s

-

1h 47m 57s

10

*SK 30 1936-

SWE-163

Jan Nystedt

9

9

1h 23m 6s

1.20

16

16

1h 6m 48s

1.20

DNC

37d

-

1.20

9

9

2h 35m 24s

1.20

34

VSS

Pani

1h 9m 15s

55m 40s

-

2h 9m 30s

11

IF

SWE-3063

Lars Gradén

6

6

1h 21m 22.74s

1.02

12

12

1h 4m 22.74s

1.02

DNC

37d

-

1.02

18

18

2h 40m 55.32s

1.02

36

TÄBK

Viola

1h 19m 47s

1h 3m 7s

-

2h 37m 46s

12

*SK 30 1936-

SWE-218

Per-Olof Mineur

11

11

1h 24m 39.6s

1.20

11

11

1h 3m 14.4s

1.20

DNC

37d

-

1.20

14

14

2h 39m 9.6s

1.20

36

VSS

Lii

1h 10m 33s

52m 42s

-

2h 12m 38s

13

M 22

SWE-136

Svante Söderlind

14

14

1h 26m 20.7s

1.05

4

4

57m 31.35s

1.05

DNC

37d

-

1.05

20

20

2h 45m 14.1s

1.05

38

SSG

Tallyho

1h 22m 14s

54m 47s

-

2h 37m 22s

14

RJ 85

SWE-303

Rolf Andersson

18

18

1h 29m 25.27s

1.03

18

18

1h 8m 55.45s

1.03

DNC

37d

-

1.03

6

6

2h 33m 23.05s

1.03

42

VIBK

Cinderella III

1h 26m 49s

1h 6m 55s

-

2h 28m 55s

15

M 22

SWE-134

Dennis Redvall

15

15

1h 26m 33.3s

1.05

6

6

59m 7.95s

1.05

DNC

37d

-

1.05

23

23

2h 47m 6.45s

1.05

44

SSG

Galejan

1h 22m 26s

56m 19s

-

2h 39m 9s

16

Express

SWE-633

Cecilia Eriksson

16

16

1h 27m 1.44s

1.12

13

13

1h 4m 45.28s

1.12

DNC

37d

-

1.12

16

16

2h 39m 58.4s

1.12

45

VÄBS

Viktoria

1h 17m 42s

57m 49s

-

2h 22m 50s

17

RJ 85

SWE-451

Frederick Lindgren

12

12

1h 25m 9.2s

1.06

17

17

1h 6m 51.04s

1.06

DNC

37d

-

1.06

17

17

2h 40m 31.16s

1.06

46

SSK

Krusa

1h 20m 20s

1h 3m 4s

-

2h 31m 26s

18

Dehler 29 Mk II Race köl

SWE-334

Katarina Grenfeldt

20

20

1h 40m 25.08s

1.18

19

19

1h 10m 26.76s

1.18

DNC

37d

-

1.18

13

13

2h 37m 23.54s

1.18

52

SSG

Vivere

1h 25m 6s

59m 42s

-

2h 13m 23s

19

Soling

SWE-14

Sven-Erik Jönsson

13

13

1h 26m 0.05s

1.15

DNC

37d

-

1.15

DNC

37

-

1.15

7

7

2h 34m 12.9s

1.15

57

TÄBK

Ragazza

1h 14m 47s

-

-

2h 14m 6s

20

IF

SWE-2132

Ulrika By

DNC

37d

-

1.02

15

15

1h 5m 30.06s

1.02

DNC

37

-

1.02

12

12

2h 36m 18.9s

1.02

64

BOBK

Nerthus

-

1h 4m 13s

-

2h 33m 15s

21

First 31.7 HR

SWE-272

Marianne Stenstedt

21

21

1h 44m 38.4s

1.20

22

22

1h 14m 0s

1.20

DNC

37d

-

1.20

22

22

2h 46m 37.2s

1.20

65

QSS

Spica

1h 27m 12s

1h 1m 40s

-

2h 18m 51s

22

*X-yacht 3/4 ton

SWE-6188

Göran Svensson

25

25

1h 48m 9.07s

1.19

27

27

1h 20m 31.4s

1.19

DNC

37d

-

1.19

15

15

2h 39m 29.98s

1.19

67

SSG

Exodus

1h 30m 53s

1h 7m 40s

-

2h 14m 2s

23

*SK 30 -1927

SWE-115

Jacob Hagberg

19

19

1h 35m 22.47s

1.17

23

23

1h 16m 5.34s

1.17

DNC

37d

-

1.17

28

28

2h 57m 46.89s

1.17

70

SSG

Tersen II

1h 21m 31s

1h 5m 2s

-

2h 31m 57s

24

*SK 30 1936-

SWE-224

Peter Clemedtson

22

22

1h 45m 8.4s

1.20

26

26

1h 20m 0s

1.20

DNC

37d

-

1.20

25

25

2h 52m 58.8s

1.20

73

VSS

Wandy

1h 27m 37s

1h 6m 40s

-

2h 24m 9s

25

*SK 30 1936-

SWE-223

Hans Samuelsson

24

24

1h 46m 39.6s

1.20

24

24

1h 16m 27.6s

1.20

DNC

37d

-

1.20

26

26

2h 54m 39.6s

1.20

74

GYS

Deidre

1h 28m 53s

1h 3m 43s

-

2h 25m 33s

26

Sveakryssare

SWE-3378

Lars Salomonsson

27

27

1h 51m 44.1s

1.17

30

30

1h 22m 26.76s

1.17

DNC

37d

-

1.17

21

21

2h 45m 34.47s

1.17

78

SSG

Mathilda II

1h 35m 30s

1h 10m 28s

-

2h 21m 31s

27

Smaragd

SWE-12

Viktor Lundgren

23

23

1h 46m 13.64s

1.19

21

21

1h 12m 4.46s

1.19

DNC

37d

-

1.19

DNC

37

-

1.19

81

GÖSS

Emeraude

1h 29m 16s

1h 0m 34s

-

-

28

First 40.7 grund köl

SWE-7884

Gertrud Ocklin

28

28

1h 58m 21.9s

1.30

29

29

1h 22m 16.1s

1.30

DNC

37d

-

1.30

24

24

2h 48m 37.9s

1.30

81

QSS

Fodiator

1h 31m 3s

1h 3m 17s

-

2h 9m 43s

29

*A 22

SWE-370

Robin Böckman

26

26

1h 50m 57.3s

1.17

28

28

1h 21m 42.3s

1.17

DNC

37d

-

1.17

27

27

2h 55m 18.3s

1.17

81

SSG

Skipjak

1h 34m 50s

1h 9m 50s

-

2h 29m 50s

30

*Pogo 6,50

SWE-300

Jesper Hoffstedt

DNC

37d

-

1.16

20

20

1h 11m 38.96s

1.16

DNC

37

-

1.16

29

29

2h 58m 58.12s

1.16

86

MKS

Alizé II

-

1h 1m 46s

-

2h 34m 17s

31

RJ 85

SWE-241

Christer Back

DNC

37d

-

1.06

25

25

1h 17m 14.32s

1.06

DNC

37

-

1.06

30

30

3h 5m 20.46s

1.06

92

EKSS

Älvan

-

1h 12m 52s

-

2h 54m 51s

32

Linjett 30 HR

SWE-2376

Ingalill Woxen

30

30

2h 0m 39.78s

1.09

31

31

1h 45m 7.83s

1.09

DNC

37d

-

1.09

31

31

3h 8m 47.28s

1.09

92

QSS

Agi

1h 50m 42s

1h 36m 27s

-

2h 53m 12s

33

First 31.7 LR

SWE-94

Etienne Bonnaud

29

29

1h 59m 24.99s

1.19

32

32

1h 47m 58.36s

1.19

DNC

37d

-

1.19

33

33

3h 16m 36.47s

1.19

94

DJUBS

Snögg

1h 40m 21s

1h 30m 44s

-

2h 45m 13s

34

*Finngulf 331

SWE-11295

Elisabeth Holm

31

31

2h 5m 21.3s

1.22

33

33

1h 50m 28.26s

1.22

DNC

37d

-

1.22

32

32

3h 10m 44.82s

1.22

96

QSS

Larus

1h 42m 45s

1h 30m 33s

-

2h 36m 21s

35

S 30

SWE-288

Christer Barkstedt

32

32

2h 9m 39.94s

1.22

34

34

2h 8m 51.14s

1.22

DNC

37d

-

1.22

34

34

3h 32m 3.38s

1.22

100

SSG

Aiolos

1h 46m 17s

1h 45m 37s

-

2h 53m 49s

36

Wasa 270

SWE-16

Emma Blomborn

DNC

37d

-

1.12

DNC

37

-

1.12

DNC

37

-

1.12

DNC

37

-

1.12

111

QSS

Spargrisen

-

-

-

-

 

Victory 2.26

24/8/2011, 01:12:23

© Victory Software, 2002

Licensed to Segel Sällskapet Gäddviken

YRC: +47 37 04 49 30 (phone/fax)