Gäddisregattan 2008

Segel Sällskapet Gäddviken

Seglingar borträknade:

1

No time range has been set.

Antal Båtar:

48

Poäng System:

Low Point

Klass:

All Classes

LYSTOTALEN

ALLA KLASSER

Plac. Båttyp / Båtnamn Segelnr. Skeppare Segling nr: 1 Bansegling 1 Segling nr: 2 Bansegling 2 Segling nr: 3 Bansegling 3 Segling nr: 4 Distanssegling Total Klubb
Resultat Poäng Beräknad/Seglad Tid Lystal Resultat Poäng Beräknad/Seglad Tid Lystal Resultat Poäng Beräknad/Seglad Tid Lystal Resultat Poäng Beräknad/Seglad Tid Lystal Poäng
1 M 22 SWE-36 Gunnar Lindstrand 3 3 1h 14m 21.9s 1.07 5 5 53m 6.46s 1.07 4 4 51m 18.39s 1.07 9 9d 1h 45m 22.63s 1.07 12 SSG
Chans 1h 9m 30s 49m 38s 47m 57s 1h 38m 29s
2 Nordisk Folkbåt SWE-1346 Lasse Köhler 8 8d 1h 18m 18.68s 0.97 6 6 53m 43.31s 0.97 7 7 52m 26.68s 0.97 1 1 1h 37m 59.17s 0.97 14 KÄBS
Slow Motion 1h 20m 44s 55m 23s 54m 4s 1h 41m 1s
3 Nordisk Folkbåt SWE-1358 Donald Bratt 10 10 1h 18m 53.6s 0.97 3 3 52m 23.77s 0.97 14 14d 53m 13.24s 0.97 2 2 1h 39m 25.5s 0.97 15 VSS
Sjöjungfrun 1h 21m 20s 54m 1s 54m 52s 1h 42m 30s
4 Nordisk Folkbåt SWE-1271 Åke Ljungqvist 12 12d 1h 19m 13s 0.97 2 2 52m 1.46s 0.97 11 11 52m 59.66s 0.97 3 3 1h 39m 55.57s 0.97 16 SSK
Grådask 1h 21m 40s 53m 38s 54m 38s 1h 43m 1s
5 RJ 85 SWE-303 Rolf Andersson 11 11 1h 18m 59.13s 0.99 21 21d 58m 55.29s 0.99 2 2 50m 15.54s 0.99 5 5 1h 42m 18s 0.99 18 VIBK
Cinderella III 1h 19m 47s 59m 31s 50m 46s 1h 43m 20s
6 Melges 24 SWE-134 Matthias Fryksborn 1 1 1h 10m 18.94s 1.27 16 16d 57m 58.53s 1.27 13 13 53m 7.7s 1.27 8 8 1h 45m 11.9s 1.27 22 HJS
Flatliner 55m 22s 45m 39s 41m 50s 1h 22m 50s
7 Nordisk Folkbåt SWE-1311 Holmer/Rasin 13 13 1h 19m 13.97s 0.97 4 4 52m 24.74s 0.97 6 6 52m 1.46s 0.97 DNC 49d - 0.97 23 VSS
Tummelisa 1h 21m 41s 54m 2s 53m 38s -
8 X-79 SWE-60 Staffan Larsson 5 5 1h 17m 34.62s 1.14 10 10 55m 47.04s 1.14 10 10 52m 44.64s 1.14 DNC 49d - 1.14 25 VIBK
Nathalie 1h 8m 3s 48m 56s 46m 16s -
9 *5.5 SWE-33 Lundquist, Peter 19 19 1h 21m 25.1s 1.10 22 22d 59m 6.4s 1.10 3 3 50m 36s 1.10 6 6 1h 43m 47.43s 1.13 28 BLBK
Carola 1h 14m 1s 53m 44s 46m 0s 1h 31m 51s
10 Sveakryssare SWE-3378 Lars Salomonsson 4 4 1h 14m 47.53s 1.09 24 24 59m 24.3s 1.09 1 1 49m 59.68s 1.09 DNC 49d - 1.10 29 SSG
Mathilda II 1h 8m 37s 54m 30s 45m 52s -
11 Nordisk Folkbåt SWE-1323 Lars-Gunnar Lindberg 25 25 1h 23m 34.9s 0.97 1 1 51m 35.27s 0.97 5 5 51m 33.33s 0.97 DNC 49d - 0.97 31 VSS
Olivia 1h 26m 10s 53m 11s 53m 9s -
12 RJ 85 SWE-241 Christer Back 7 7 1h 18m 15s 1.00 15 15 57m 29s 1.00 16 16d 53m 50s 1.00 12 12 1h 47m 48s 1.00 34 EKSS
Älvan 1h 18m 15s 57m 29s 53m 50s 1h 47m 48s
13 M 22 SWE-121 Karl Alfred Sundberg 28 28d 1h 24m 44.64s 1.07 7 7 54m 7.45s 1.07 15 15 53m 15.02s 1.07 13 13 1h 48m 21.32s 1.07 35 GYS
Frisco 1h 19m 12s 50m 35s 49m 46s 1h 41m 16s
14 X-99 SWE-465 Fredrik Södergren 2 2 1h 12m 53.75s 1.25 19 19d 58m 25s 1.25 18 18 54m 5s 1.25 16 16 1h 49m 26.25s 1.25 36 BLBK
Punkten 58m 19s 46m 44s 43m 16s 1h 27m 33s
15 Nordisk Folkbåt SWE-1000 Johan Haasum 35 35d 1h 35m 29.79s 0.97 14 14 56m 38.88s 0.97 21 21 54m 31.81s 0.97 4 4 1h 41m 53.91s 0.97 39 GYS
Vanda II 1h 38m 27s 58m 24s 56m 13s 1h 45m 3s
16 Nordisk Folkbåt SWE-1289 Anders Olsén 16 16 1h 20m 4.41s 0.97 8 8 55m 11.58s 0.97 20 20 54m 14.35s 0.97 DNC 49d - 0.97 44 VSS
Mathilda III 1h 22m 33s 56m 54s 55m 55s -
17 RJ 85 SWE-232 Tomas Andermo 18 18 1h 21m 13s 1.00 18 18 58m 15s 1.00 8 8 52m 38s 1.00 20 20d 1h 51m 56s 1.00 44 BLBK
Angela 1h 21m 13s 58m 15s 52m 38s 1h 51m 56s
18 IF SWE-3063 Lars Gradén 6 6 1h 17m 55.68s 1.02 23 23d 59m 14.7s 1.02 17 17 54m 3.6s 1.02 22 22 1h 54m 45s 1.02 45 TÄBK
Viola 1h 16m 24s 58m 5s 53m 0s 1h 52m 30s
19 M 22 SWE-133 Erik Persson 24 24d 1h 23m 24.39s 1.07 12 12 55m 49.1s 1.07 23 23 54m 48.11s 1.07 10 10 1h 45m 36.54s 1.07 45 SSG
Gun 1h 17m 57s 52m 10s 51m 13s 1h 38m 42s
20 M 22 SWE-93 Gylleby, Stefan 22 22 1h 22m 31.96s 1.07 9 9 55m 38.4s 1.07 29 29d 57m 43.59s 1.07 15 15 1h 49m 21.24s 1.07 46 SSG
Isa 1h 17m 8s 52m 0s 53m 57s 1h 42m 12s
21 Express SWE-782 Rikard Rehnström 17 17 1h 20m 12.96s 1.11 20 20 58m 50.91s 1.11 9 9 52m 39.06s 1.11 21 21d 1h 52m 11.04s 1.11 46 HEBK
Galinga 1h 12m 16s 53m 1s 47m 26s 1h 41m 4s
22 606 SWE-339 Charlotte Sommarin 23 23d 1h 23m 6.23s 1.03 11 11 55m 47.5s 1.03 19 19 54m 5.53s 1.03 19 19 1h 51m 40.15s 1.03 49 QSS
Karrotten 1h 20m 41s 54m 10s 52m 31s 1h 48m 25s
23 RJ 85 SWE-422 Richard Palm 33 33d 1h 32m 18.06s 0.99 17 17 58m 6.78s 0.99 12 12 52m 59.88s 0.99 24 24 1h 56m 1.68s 0.99 53 SRSS
Vildanden 1h 33m 14s 58m 42s 53m 32s 1h 57m 12s
24 First 31.7 LR SWE-863 Tobias Hemmingsson 15 15 1h 19m 59.06s 1.18 28 28d 1h 1m 22.78s 1.18 22 22 54m 36.86s 1.18 17 17 1h 50m 8s 1.18 54 KSSS
Naomi 1h 7m 47s 52m 1s 46m 17s 1h 33m 20s
25 M 22 SWE-40 Niklas Forslund 26 26 1h 24m 2.91s 1.07 13 13 56m 28.69s 1.07 24 24 55m 17s 1.07 DNC 49d - 1.07 63 SSG
Camilla 1h 18m 33s 52m 47s 51m 40s -
26 Albin 78 Cirrus SWE-234 Ann-Louise Bernekvist 14 14 1h 19m 57.74s 1.03 25 25 59m 27.92s 1.03 25 25 55m 46.47s 1.03 DNF 49d - 1.03 64 QSS
Cayenne 1h 17m 38s 57m 44s 54m 9s -
27 Arabesque 30 SWE-5521 Ann Lorén 27 27 1h 24m 35.01s 1.07 33 33d 1h 4m 0.23s 1.07 32 32 58m 47.79s 1.07 11 11 1h 47m 28.89s 1.07 70 QSS
Ida 1h 19m 3s 59m 49s 54m 57s 1h 40m 27s
28 Express SWE-470 Katarina Grenfeldt 20 20 1h 21m 45.09s 1.11 26 26 1h 0m 44.13s 1.11 DNF 49d - 1.11 25 25 2h 0m 34.98s 1.11 71 EKSS
Abbe Pech-Pech 1h 13m 39s 54m 43s - 1h 48m 38s
29 M 22 SWE-136 Svante Söderlind 32 32d 1h 31m 23.75s 1.07 32 32 1h 3m 36.69s 1.07 31 31 57m 53.22s 1.07 14 14 1h 48m 58.77s 1.07 77 SSG
Tallyho 1h 25m 25s 59m 27s 54m 6s 1h 41m 51s
30 NF SWE-129 Marianne Pollak 30 30d 1h 27m 43.96s 1.06 29 29 1h 2m 45.12s 1.06 26 26 55m 51.72s 1.06 23 23 1h 55m 50.93s 1.09 78 QSS
Stimulantia 1h 22m 46s 59m 12s 52m 42s 1h 46m 17s
31 SK 22 SWE-370 Robin Böckman 21 21 1h 21m 54.54s 1.14 30 30 1h 2m 51.12s 1.14 28 28 56m 29.22s 1.14 DNC 49d - 1.14 79 SSG
Skipjak 1h 11m 51s 55m 8s 49m 33s -
32 Carrera Helmsman SWE-3 Lundgren, Viktor 9 9 1h 18m 49.89s 1.21 27 27 1h 1m 19.61s 1.21 DNC 49d - 1.21 DNC 49 - 1.21 85 GÖSS
Stone Rose 1h 5m 9s 50m 41s - -
33 Furioso SWE-52 Kalle Karlsson 29 29 1h 25m 47.97s 1.01 31 31 1h 3m 6.49s 1.01 27 27 56m 4.31s 1.01 DNC 49d - 1.01 87 SSG
Marila 1h 24m 57s 1h 2m 29s 55m 31s -
34 Albin 78 Cirrus SWE-135 Helena Jarlemark 37 37d 1h 42m 21s 1.00 34 34 1h 5m 56s 1.00 33 33 1h 0m 2s 1.00 26 26 2h 3m 24s 1.00 93 QSS
Marimar 1h 42m 21s 1h 5m 56s 1h 0m 2s 2h 3m 24s
35 M 22 SWE-114 Mathias Söder 31 31 1h 29m 10s 1.07 35 35 1h 6m 30.03s 1.07 30 30 57m 48.94s 1.07 DNC 49d - 1.07 96 LSS
La Jana 1h 23m 20s 1h 2m 9s 54m 2s -
36 Wasa 410 SWE-18 Håkan Hjort 34 34 1h 35m 2.76s 1.26 37 37d 1h 10m 49.98s 1.26 35 35 1h 4m 3s 1.26 28 28 2h 14m 0.06s 1.26 97 SKSU
Blue Dream 1h 15m 26s 56m 13s 50m 50s 1h 46m 21s
37 Beneteau First 285 SWE-1 Anna-Karin Salander 36 36 1h 38m 36.75s 1.05 39 39d 1h 16m 18s 1.05 36 36 1h 7m 35.1s 1.05 29 29 2h 15m 49.05s 1.05 101 QSS
Pilgrim IV 1h 33m 55s 1h 12m 40s 1h 4m 22s 2h 9m 21s
38 Rival 22 SWE-76 Regazzoni, Gilbert DNC 49d - 1.08 DNC 49 - 1.08 DNC 49 - 1.08 7 7 1h 44m 11.04s 1.08 105 SSG
Labri - - - 1h 36m 28s
39 Linjett 30 LR SWE-2898 Anette Giesecke 40 40 1h 58m 8.04s 1.08 42 42d 1h 30m 56.16s 1.08 38 38 1h 13m 46.92s 1.08 27 27 2h 5m 34.08s 1.08 105 QSS
Cheppette 1h 49m 23s 1h 24m 12s 1h 8m 19s 1h 56m 16s
40 M 22 SWE-51 Hedblom, Bengt 38 38 1h 50m 13.67s 1.07 36 36 1h 7m 27.81s 1.07 34 34 1h 1m 3.68s 1.07 DNF 49d - 1.07 108 BLBK
Rackarungen 1h 43m 1s 1h 3m 3s 57m 4s -
41 *Zephyrkryssare SWE-01 Göran Ramström 41 41d 2h 0m 17.98s 1.09 41 41 1h 26m 6.6s 1.09 39 39 1h 13m 49.76s 1.09 30 30 2h 16m 33.53s 1.09 110 BLBK
Elselie III 1h 50m 22s 1h 19m 0s 1h 7m 44s 2h 5m 17s
42 J/80 SWE-394 Per Pettersson DNC 49d - 1.21 DNC 49 - 1.21 DNC 49 - 1.21 18 18 1h 51m 37.35s 1.21 116 SSG
? - - - 1h 32m 15s
43 Nordisk Folkbåt SWE-1160 Maria Nordin 39 39 1h 56m 56.98s 0.97 38 38 1h 15m 6.62s 0.97 40 40 19h 30m 35.76s 0.97 DNC 49d - 0.97 117 SSG
Skatten 2h 0m 34s 1h 17m 26s 20h 6m 48s -
44 M 25 SWE-49 Eva Söderlund DNS 49d - 1.05 40 40 1h 17m 24.15s 1.05 37 37 1h 7m 52.95s 1.05 DNC 49 - 1.05 126 QSS
Leane - 1h 13m 43s 1h 4m 39s -
45 5m SWE-001 Karl-Gustav Jönsson DNC 49d - 1.02 DNC 49 - 1.02 DNC 49 - 1.02 DNC 49 - 1.02 147 ÅSS
Triona - - - -
45 RJ 85 SWE-30 Johan Fredriksson DNC 49d - 1.03 DNC 49 - 1.03 DNC 49 - 1.03 DNC 49 - 1.03 147 SÄBK
Jojjo - - - -
45 Campus 650 SWE-627 Jakob Magnusson DNC 49d - 1.06 DNC 49 - 1.06 DNC 49 - 1.06 DNF 49 - 1.06 147 BLBK
Amalia - - - -
45 Birdie 24 SWE-8126 Susanne Holstikko DNF 49d - 0.99 DNC 49 - 0.99 DNC 49 - 0.99 DNC 49 - 0.99 147 QSS
Corvetta - - - -

Victory 2.26

25/8/2008, 09:36:14

© Victory Software, 2002

Licensed to Segel Sällskapet Gäddviken

YRC: +47 37 04 49 30 (phone/fax)