Gäddisregattan 2008

Segel Sällskapet Gäddviken

Seglingar borträknade:

1

No time range has been set.

Antal Båtar:

27

Poäng System:

Low Point

Klass:

All Classes

LYS

Plac. Båttyp / Båtnamn Segelnr. Skeppare Segling nr: 1 Bansegling 1 Segling nr: 2 Bansegling 2 Segling nr: 3 Bansegling 3 Segling nr: 4 Distanssegling Total Klubb
Resultat Poäng Beräknad/Seglad Tid Lystal Resultat Poäng Beräknad/Seglad Tid Lystal Resultat Poäng Beräknad/Seglad Tid Lystal Resultat Poäng Beräknad/Seglad Tid Lystal Poäng
1 Melges 24 SWE-134 Matthias Fryksborn 1 1 1h 10m 18.94s 1.27 3 3 57m 58.53s 1.27 5 5d 53m 7.7s 1.27 3 3 1h 45m 11.9s 1.27 7 HJS
Flatliner 55m 22s 45m 39s 41m 50s 1h 22m 50s
2 *5.5 SWE-33 Lundquist, Peter 10 10d 1h 21m 25.1s 1.10 6 6 59m 6.4s 1.10 2 2 50m 36s 1.10 1 1 1h 43m 47.43s 1.13 9 BLBK
Carola 1h 14m 1s 53m 44s 46m 0s 1h 31m 51s
3 X-79 SWE-60 Staffan Larsson 4 4 1h 17m 34.62s 1.14 1 1 55m 47.04s 1.14 4 4 52m 44.64s 1.14 DNC 28d - 1.14 9 VIBK
Nathalie 1h 8m 3s 48m 56s 46m 16s -
4 X-99 SWE-465 Fredrik Södergren 2 2 1h 12m 53.75s 1.25 4 4 58m 25s 1.25 7 7d 54m 5s 1.25 5 5 1h 49m 26.25s 1.25 11 BLBK
Punkten 58m 19s 46m 44s 43m 16s 1h 27m 33s
5 Sveakryssare SWE-3378 Lars Salomonsson 3 3 1h 14m 47.53s 1.09 8 8 59m 24.3s 1.09 1 1 49m 59.68s 1.09 DNC 28d - 1.10 12 SSG
Mathilda II 1h 8m 37s 54m 30s 45m 52s -
6 Express SWE-782 Rikard Rehnström 9 9d 1h 20m 12.96s 1.11 5 5 58m 50.91s 1.11 3 3 52m 39.06s 1.11 9 9 1h 52m 11.04s 1.11 17 HEBK
Galinga 1h 12m 16s 53m 1s 47m 26s 1h 41m 4s
7 606 SWE-339 Charlotte Sommarin 13 13d 1h 23m 6.23s 1.03 2 2 55m 47.5s 1.03 8 8 54m 5.53s 1.03 8 8 1h 51m 40.15s 1.03 18 QSS
Karrotten 1h 20m 41s 54m 10s 52m 31s 1h 48m 25s
8 IF SWE-3063 Lars Gradén 5 5 1h 17m 55.68s 1.02 7 7 59m 14.7s 1.02 6 6 54m 3.6s 1.02 10 10d 1h 54m 45s 1.02 18 TÄBK
Viola 1h 16m 24s 58m 5s 53m 0s 1h 52m 30s
9 First 31.7 LR SWE-863 Tobias Hemmingsson 8 8 1h 19m 59.06s 1.18 12 12d 1h 1m 22.78s 1.18 9 9 54m 36.86s 1.18 6 6 1h 50m 8s 1.18 23 KSSS
Naomi 1h 7m 47s 52m 1s 46m 17s 1h 33m 20s
10 Albin 78 Cirrus SWE-234 Ann-Louise Bernekvist 7 7 1h 19m 57.74s 1.03 9 9 59m 27.92s 1.03 10 10 55m 46.47s 1.03 DNF 28d - 1.03 26 QSS
Cayenne 1h 17m 38s 57m 44s 54m 9s -
11 Arabesque 30 SWE-5521 Ann Lorén 14 14 1h 24m 35.01s 1.07 16 16d 1h 4m 0.23s 1.07 14 14 58m 47.79s 1.07 4 4 1h 47m 28.89s 1.07 32 QSS
Ida 1h 19m 3s 59m 49s 54m 57s 1h 40m 27s
12 Express SWE-470 Katarina Grenfeldt 11 11 1h 21m 45.09s 1.11 10 10 1h 0m 44.13s 1.11 DNF 28d - 1.11 12 12 2h 0m 34.98s 1.11 33 EKSS
Abbe Pech-Pech 1h 13m 39s 54m 43s - 1h 48m 38s
13 NF SWE-129 Marianne Pollak 16 16d 1h 27m 43.96s 1.06 13 13 1h 2m 45.12s 1.06 11 11 55m 51.72s 1.06 11 11 1h 55m 50.93s 1.09 35 QSS
Stimulantia 1h 22m 46s 59m 12s 52m 42s 1h 46m 17s
14 SK 22 SWE-370 Robin Böckman 12 12 1h 21m 54.54s 1.14 14 14 1h 2m 51.12s 1.14 13 13 56m 29.22s 1.14 DNC 28d - 1.14 39 SSG
Skipjak 1h 11m 51s 55m 8s 49m 33s -
15 Furioso SWE-52 Kalle Karlsson 15 15 1h 25m 47.97s 1.01 15 15 1h 3m 6.49s 1.01 12 12 56m 4.31s 1.01 DNC 28d - 1.01 42 SSG
Marila 1h 24m 57s 1h 2m 29s 55m 31s -
16 Carrera Helmsman SWE-3 Lundgren, Viktor 6 6 1h 18m 49.89s 1.21 11 11 1h 1m 19.61s 1.21 DNC 28d - 1.21 DNC 28 - 1.21 45 GÖSS
Stone Rose 1h 5m 9s 50m 41s - -
17 Albin 78 Cirrus SWE-135 Helena Jarlemark 19 19d 1h 42m 21s 1.00 17 17 1h 5m 56s 1.00 15 15 1h 0m 2s 1.00 13 13 2h 3m 24s 1.00 45 QSS
Marimar 1h 42m 21s 1h 5m 56s 1h 0m 2s 2h 3m 24s
18 Wasa 410 SWE-18 Håkan Hjort 17 17 1h 35m 2.76s 1.26 18 18d 1h 10m 49.98s 1.26 16 16 1h 4m 3s 1.26 15 15 2h 14m 0.06s 1.26 48 SKSU
Blue Dream 1h 15m 26s 56m 13s 50m 50s 1h 46m 21s
19 Beneteau First 285 SWE-1 Anna-Karin Salander 18 18 1h 38m 36.75s 1.05 19 19d 1h 16m 18s 1.05 17 17 1h 7m 35.1s 1.05 16 16 2h 15m 49.05s 1.05 51 QSS
Pilgrim IV 1h 33m 55s 1h 12m 40s 1h 4m 22s 2h 9m 21s
20 Linjett 30 LR SWE-2898 Anette Giesecke 20 20 1h 58m 8.04s 1.08 22 22d 1h 30m 56.16s 1.08 19 19 1h 13m 46.92s 1.08 14 14 2h 5m 34.08s 1.08 53 QSS
Cheppette 1h 49m 23s 1h 24m 12s 1h 8m 19s 1h 56m 16s
21 Rival 22 SWE-76 Regazzoni, Gilbert DNC 28d - 1.08 DNC 28 - 1.08 DNC 28 - 1.08 2 2 1h 44m 11.04s 1.08 58 SSG
Labri - - - 1h 36m 28s
22 *Zephyrkryssare SWE-01 Göran Ramström 21 21d 2h 0m 17.98s 1.09 21 21 1h 26m 6.6s 1.09 20 20 1h 13m 49.76s 1.09 17 17 2h 16m 33.53s 1.09 58 BLBK
Elselie III 1h 50m 22s 1h 19m 0s 1h 7m 44s 2h 5m 17s
23 J/80 SWE-394 Per Pettersson DNC 28d - 1.21 DNC 28 - 1.21 DNC 28 - 1.21 7 7 1h 51m 37.35s 1.21 63 SSG
? - - - 1h 32m 15s
24 M 25 SWE-49 Eva Söderlund DNS 28d - 1.05 20 20 1h 17m 24.15s 1.05 18 18 1h 7m 52.95s 1.05 DNC 28 - 1.05 66 QSS
Leane - 1h 13m 43s 1h 4m 39s -
25 5m SWE-001 Karl-Gustav Jönsson DNC 28d - 1.02 DNC 28 - 1.02 DNC 28 - 1.02 DNC 28 - 1.02 84 ÅSS
Triona - - - -
25 Campus 650 SWE-627 Jakob Magnusson DNC 28d - 1.06 DNC 28 - 1.06 DNC 28 - 1.06 DNF 28 - 1.06 84 BLBK
Amalia - - - -
25 Birdie 24 SWE-8126 Susanne Holstikko DNF 28d - 0.99 DNC 28 - 0.99 DNC 28 - 0.99 DNC 28 - 0.99 84 QSS
Corvetta - - - -

Victory 2.26

25/8/2008, 09:40:06

© Victory Software, 2002

Licensed to Segel Sällskapet Gäddviken

YRC: +47 37 04 49 30 (phone/fax)