Gäddisregattan 2008

Segel Sällskapet Gäddviken

Seglingar borträknade:

1

No time range has been set.

Antal Båtar:

8

Poäng System:

Low Point

Klass:

All Classes

Nordisk Folkbåt

Plac. Båttyp / Båtnamn Segelnr. Skeppare Segling nr: 1 Bansegling 1 Segling nr: 2 Bansegling 2 Segling nr: 3 Bansegling 3 Segling nr: 4 Distanssegling Total Klubb
Resultat Poäng Beräknad/Seglad Tid Lystal Resultat Poäng Beräknad/Seglad Tid Lystal Resultat Poäng Beräknad/Seglad Tid Lystal Resultat Poäng Beräknad/Seglad Tid Lystal Poäng
1 Nordisk Folkbåt SWE-1346 Lasse Köhler 1 1 1h 18m 18.68s 0.97 5 5d 53m 43.31s 0.97 3 3 52m 26.68s 0.97 1 1 1h 37m 59.17s 0.97 5 KÄBS
Slow Motion 1h 20m 44s 55m 23s 54m 4s 1h 41m 1s
2 Nordisk Folkbåt SWE-1358 Donald Bratt 2 2 1h 18m 53.6s 0.97 3 3 52m 23.77s 0.97 5 5d 53m 13.24s 0.97 2 2 1h 39m 25.5s 0.97 7 VSS
Sjöjungfrun 1h 21m 20s 54m 1s 54m 52s 1h 42m 30s
3 Nordisk Folkbåt SWE-1323 Lars-Gunnar Lindberg 6 6 1h 23m 34.9s 0.97 1 1 51m 35.27s 0.97 1 1 51m 33.33s 0.97 DNC 9d - 0.97 8 VSS
Olivia 1h 26m 10s 53m 11s 53m 9s -
4 Nordisk Folkbåt SWE-1271 Åke Ljungqvist 3 3 1h 19m 13s 0.97 2 2 52m 1.46s 0.97 4 4d 52m 59.66s 0.97 3 3 1h 39m 55.57s 0.97 8 SSK
Grådask 1h 21m 40s 53m 38s 54m 38s 1h 43m 1s
5 Nordisk Folkbåt SWE-1311 Holmer/Rasin 4 4 1h 19m 13.97s 0.97 4 4 52m 24.74s 0.97 2 2 52m 1.46s 0.97 DNC 9d - 0.97 10 VSS
Tummelisa 1h 21m 41s 54m 2s 53m 38s -
6 Nordisk Folkbåt SWE-1289 Anders Olsén 5 5 1h 20m 4.41s 0.97 6 6 55m 11.58s 0.97 6 6 54m 14.35s 0.97 DNC 9d - 0.97 17 VSS
Mathilda III 1h 22m 33s 56m 54s 55m 55s -
7 Nordisk Folkbåt SWE-1000 Johan Haasum 7 7d 1h 35m 29.79s 0.97 7 7 56m 38.88s 0.97 7 7 54m 31.81s 0.97 4 4 1h 41m 53.91s 0.97 18 GYS
Vanda II 1h 38m 27s 58m 24s 56m 13s 1h 45m 3s
8 Nordisk Folkbåt SWE-1160 Maria Nordin 8 8 1h 56m 56.98s 0.97 8 8 1h 15m 6.62s 0.97 8 8 19h 30m 35.76s 0.97 DNC 9d - 0.97 24 SSG
Skatten 2h 0m 34s 1h 17m 26s 20h 6m 48s -

Victory 2.26

19/8/2008, 11:49:02

© Victory Software, 2002

Licensed to Segel Sällskapet Gäddviken

YRC: +47 37 04 49 30 (phone/fax)